A 3 leggyakoribb hiba, amit az edzőteremben elkövethetsz – hogyan kerüljük el ezeket?
Beszéljünk ma arról, mi az a három hiba, amelyet leggyakrabban az edzőteremben tapasztalunk, és hogyan lehet ezeket elkerülni a sérülések elkerülése érdekében. Összpontosítsunk néhány jó szabályra, amelyeket be kell vezetnünk, hogy megvédjünk magunkat a kellemetlenségektől, például:
- sérülések és gyulladások;
- túledzés;
- a fejlődés hiánya;
- helytelen testtartás;
- nem optimális esztétika.
1. Nem megfelelő bemelegítés vagy annak hiánya
A bemelegítést edzésünk szerves részének kell tekinteni. Alapvető feladata, hogy felkészítse izmainkat, ízületeinket és a kardio-légzőrendszerünket (olyan dinamikusabb sportok esetében, mint a Crossfit), hogy szembenézzen a lehető legjobb módon az erőfeszítésekkel, a legbiztonságosabb módon. A jó kardió és ízületi bemelegítés segít megvédeni minket:
- Izomsérülésektől (izomrövidülés, megerőltetések vagy súlyos esetekben szakadások);
- Ín- és / vagy ízületi sérülésektől (különböző nagyságrendű gyulladások, az ízületi porcok vagy inak teljes és / vagy részleges repedései);
- Tachycardia és hiperventillálás kialakulásában
A bemelegítésnek olyan célja is van, amelyet "hosszú távú megelőzőként" definiálhatunk: különféle bemelegítő rutinok elvégzése különböző ízületeken és / vagy különböző izomcsoportokon segít megerősíteni a test azon területeit, amelyek alkatilag gyengébbek lehetnek, korábban elszenvedett sérülések vagy stressz maitt (például a vállak a Crossfitben, ahol az elvégzett mozgások többsége a "fej fölött" történik).
2. Eredmények elérésének siettetése
A remélt eredmények eléréséhez áldozat, türelem és sok kitartás szükséges. Ennek az útnak néhány szakaszának kihagyása és az odajutás sietése kockázatos lehet. Ha jó technikával rendelkeziünk a mozdulatok végrehajtása közben, az megment bennünket számos hibától, amelyek hosszú időn át tartó ismétlődések esetén krónikus fájdalmat, sőt sérüléseket okozhatnak .
Továbbá figyelembe kell vennünk, hogy testünknek készen kell állnia arra, hogy elviselje az általunk végzett meghatározott edzésmennyiséget. Itt két klasszikus példát hozok fel:
- Az első nap az edzőteremben erősnek érzem magam, és képes vagyok 100 kg-ot megemelni. Ezt feltétlen kerüljük el! Lehet, hogy valóban van erőnk hozzá, de testünket és minden szerkezetét nem ilyen erőfeszítéssel képezik ki. Az első dolog az, hogy megismerjük a helyes technikát. Ezt követően növelhetjük a súlyt, de mindig fokozatosan.
- Az „alkalmi focimeccs” barátokkal. Ezekben a helyzetekben a játékos szándéka általában élete legjobb teljesítménye, hogy csalódást ne okozzon társai nagy elvárásainak. A játékos ekkor 200 %-ot ad, de nagy valószínűséggel fájdalommal vagy sérüléssel tér haza.
3. Saját magunk tervezzük az edzésünket
Bármilyen sportot is végzünk, a gyakorlatoknak logikusnak kell lenniük, és egymásra kell épülni. Ezért, ha nem tudjuk egyedül megtervezni az edzésünket, akkor szakértő edzőre kell támaszkodnunk. Javaslom azonban a szakértő megválasztásában: fordítsunk időt arra, hogy képzett és hozzáértő emberek legyenek. A felületesség és a hozzá nem értés kritikus lehet teljesítményünk és testünk biztonsága szempontjából.
Élvezzük a edzéseket!